Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց
Հուլիսի 13-19-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 500 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 500 раз. АО НКР не поддалась на провокации противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 13 по 19 июля, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 500 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 4000 выстрелов.
Отмечается, что передовые подразделения АО НКР в основном соблюдали режим перемирия и с уверенностью несли боевое дежурство на всей протяженности линии соприкосновения.