ՕԵԿ երեկվա հանրահավաքը տապալվեց. «168 Ժամ»
«168 Ժամ»-ը գրում է. «Երեկ հրավիրված ՕԵԿ հանրահավաքը, ըստ էության, կարելի է համարել տապալված: Այն ցույց տվեց, որ Արթուր Բաղդասարյանը և նրա կողմից ղեկավարվող կուսակցությունը չունեն հանրային վստահություն, և միայն էլեկտրաէներգիայի սակագների դեմ պայքարը բավարար չէ նման վստահություն ստանալու համար:
Արթուր Բաղդասարյանը փորձում էր իրեն ներկայացնել որպես մի քաղաքական գործիչ, ով պատրաստ է իշխանության համար պայքարել 2018թ նախագահական ընտրություններից հետո, երբ Սերժ Սարգսյանն այլևս չի առաջադրվի նախագահի թեկնածու: Հասարակությունը փոփոխությունների է ձգտում հենց հիմա, և այն քաղաքական գործիչը, ով առաջարկում է սպասել ևս երեքուկես տարի, ակնհայտորեն չի կարող ակնկալել, որ կարող է ունենալ այդ հասարակության աջակցությունը»:

Газета «168 часов» пишет, что созванный вчера митинг партии «Оринац еркир», по сути, можно считать провалившимся. Он показал, что Артур Багдасарян и руководимая им партия не пользуются общественным доверием, и лишь борьба против тарифов на электроэнергию недостаточна для завоевания такого доверия.
Председатель партии позиционирует себя в качестве потенциального кандидата на пост президента в выборах 2018 года. Но общество именно сейчас стремится к переменам, и политический деятель, который предлагает подождать еще 3,5 года, очевидно, не может ожидать поддержки общества.