Ականի պայթյունից տուժած Արմավիրի քաղաքապետի ու մյուսների վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր
Քաշաթաղում ականի պայթյունից տուժած Արմավիրի քաղաքապետը և մյուս երկու անձինք, ովքեր Արցախից ուղղաթիռով տեղափոխվել էին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, տարբեր աստիճանի մանր կոտրվածքներ են ստացել: Նրանց բոլորի վիճակը այժմ գնահատվում է կայուն ծանր, գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի լրատվամիջոցների հետ կապերի պատասխանատու Շուշան Հունանյանը:
Նա փոխանցեց, որ բժշկական կենտրոն ընդունվելուն պես, նրանք բոլորն էլ անհրաժեշտ բուժհետազոտություն են անցել, ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն, և նրանց մոտ ախտորոշվել է պոլիտրավմա, ուղեղի ցնցում:
Մասնավորապես, Արմավիրի քաղաքապետի մոտ ախտորոշվել է գլխուղեղի ցնցում, ձեռքի 5-րդ մատի կոտրվածք:
«Այս պահին նրանց բոլորի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր և նրանք բոլորն էլ գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: Առայժմ նրանց վիրահատելու կարիք բժիշկները չեն տեսնում»,-փոխանցեց Շուշան Հունանյանը:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ Քաշաթաղում ականի պայթյունից տուժել էր Արմավիրի քաղաքապետը և նրան ուղեկցող ևս երկու անձ: Մեքենայի վարորդը մահացել էր:

Пострадавший в результате взрыва мины в НКР мэр Армавира Рубен Хлгатян находится в реанимации
Состояние мэра Армавира Рубена Хлгатяна и двух других пострадавших в результате взрыва на мине автомобиля марки «Виллис» в Кашатаге в Нагорно-Карабахской Республике оценивается врачами как стабильно тяжелое, они получили многочисленные переломы и в настоящее время находятся в реанимационном отделении. Об этом Panorama.am сообщила Шушан Унанян – пресс-секретарь ереванского медцентра «Эребуни», куда пострадавших доставили ранее из НКР на вертолете.
По словам Ш. Унанян, все пострадавшие немедленно получили соответствующую медицинскую помощь. Врачи диагностировали у них политравмы и сотрясение мозга. В частности, у мэра Армавира Р. Хлгатяна сотрясение мозга и перелом пальца руки.
«В настоящее время врачи не видят необходимости проведения пострадавшим хирургических операций», – добавила Ш. Унанян.
Напомним, 22 июля на заминированной территории близ Кашатага в Нагорно-Карабахской Республике подорвался автомобиль марки «Виллис», в результате чего ранение получили мэр города Армавир Рубен Хлгатян и двое сопровождавших его лиц. Водитель автомобиля погиб.