Հնարավոր է կարճատև անձրև, կարկուտ
Հանրապետութան տարածքում հուլիսի 30-31-ին լեռնային առանձին շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում: Առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Օգոստոսի 1-3-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հարավ-արևմտյան` 5-10 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 1-2-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևանում հուլիսի 30-31-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն:
Օգոստոսի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:

На территории Армении возможны кратковременные дожди и грозы
С 30 по 31 июля в горных районах Армении ночью и в вечерние часы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы – усиление ветра. В отдельных районах возможен град. С 1 по 3 августа в республике установится погода преимущественно без осадков.
Ветер юго-западный до 5-10 м/с. Температура воздуха 1-2 августа постепенно повысится на 3-4 градуса.
В Ереване 30-31 июля вечером возможны грозы, есть вероятность кратковременных дождей. 1-3 августа в столице ожидается погода без осадков. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.