Orange-ի 30 կամավորների աշխատանքը մանուկների համար
Orange-ի ավելի քան 30 աշխատակիցներ օրերս Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի հետ համատեղ մանուկներին ուղղված կամավոր աշխատանքներ են իրականացրել, հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Նրանց մի մասն այցելեց Արթենի, Վանանդ և Երվանդաշատ համայնքներ, որտեղ համայնքի երեխաների հետ ներկել են նոր խաղահրապարակներում տեղադրված նստարաններն ու աղբամանները: Խաղահրապարակները կառուցել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը՝ Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերում գտնվող մի շարք համայնքներում ապահով և բաց խաղային տարածքների բացակայությունը շտկելու նպատակով:
Կամավորների մյուս խումբն այցելել է Մյասնիկյան համայնքի մանկապարտեզ, որտեղ արտ-թերապևտների և մանկապարտեզի աշխատակիցների ուղղորդմամբ կազմակերպվել են բնության թեմայով խաղեր: Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը շարունակաբար աշխատում է տեղական մանկապարտեզների ուսուցիչների հետ երեխաներին ներգրավելու այլընտրանքային մեթոդներ ցուցադրելու ուղղությամբ՝ նպատակ ունենալով զարգացնել ուսուցման ոլորտը:
«Հպարտ ենք մեր աշխատակիցներով, ովքեր ամառային այս շոգ օրերին պատրաստակամ էին` իրենց աշխատանքով իրական ուրախություն պարգևելու հայ մանուկներին: Կամավորական աշխատանքի շնորհիվ մեր աշխատակիցները հանդես են գալիս որպես հասարակության իսկական անդամներ և միաժամանակ ապրում մեր ընկերության արժեքներով»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

30 volunteers of Orange participate in social activities targeting children
Last week 30 Orange employees contributed some of their time to participate at the volunteering project jointly organized by Orange and the Children of Armenia Fund (COAF).
These employees who represent different departments of the company formed two groups of volunteers. The first group visited Arteni, Vanand and Yervandashat communities, where together with the children of the communities they painted newly installed benches and waste bins at playgrounds. The playgrounds were built by COAF earlier this year in response to a lack of safe and open playing areas in some of the communities in the Armavir and Aragatsotn regions.
The second group of volunteers visited the kindergarten of the community of Myasnikyan, where they took part in organizing games and activities concerning nature themes for kids with the guidance of art-therapists and kindergarten staff. The Children of Armenia Fund continuously work with the local kindergarten staff to involve children in showing alternative methods aiming at developing education sector.
“We are proud of our employees who were willing to grant a true happiness to the children through their work in these hot summer days. Through volunteering activities our employees act as true members of society and live our values at the same time.” said Francis Gelibter, the General Director of Orange Armenia.