Հայ դիրքապահների ուղղությամբ մեկ օրում արձակվել է ավելի քան 6500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 4-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ: Այս մասին տեղեկացնում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, այդ ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են կործանիչ հարված հասցնել հակառակորդի ցանկացած նահահարձակ գործողության:

За день ВС Азербайджана нарушили режим перемирия в Нагорном Карабахе 400 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 4 по 5 августа, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны НКР.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 6500 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР с уверенностью контролируют государственную границу и в случае необходимости готовы нанести сокрушительный удар в ответ на любое наступательное действие противника.