Հակառակորդը Մարտունու ուղղությամբ դիվերսիայի փորձ է արել և հետ շպրտվել՝ տալով զոհ ու վիրավորներ
Օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատայինները ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ արևելյան՝ Մարտունու /Յուսուֆջանլու/ ուղղությամբ, ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կազմակերպված գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը տալով մեկ զոհ /Սահիլ Յաշարօղլու Թառլանլը/ և վիրավորներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Բացի նշված դիվերսիոն ներթափանցման փորձից, օգոստոսի 5-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 370 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները կասեցվել են: Ներկա դրությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն վերահսկում են ԼՂՀ պետական սահմանը:

On August 5, around 11:00 pm, an Azerbaijani commando group attempted to infiltrate into the Nagorno-Karabakh territory in southeastern direction (Martuni) of the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijani troops, according to the Nagorno-Karabakh Defense Ministry.
The frontline units of the NKR Defense Army took retaliatory actions and threw the enemy back to the previous position. The enemy retreated. One Azerbaijani soldier was killed and some were injured.
Also, on August 5-6, Azerbaijani forces violated the ceasefire about 370 times, with over 7,000 shots fired at Armenian frontline positions.
The frontline units of the NKR Defense Army suppressed the enemy’s aggression. Armenian forces are confidently defending the Nagorno-Karabakh state border.