Զոհված պայմանագրային զինծառայողը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամագրով հետմահու Մարտական ծառայության մեդալով է պարգևատրվել օգոստոսի 4-ին հակառակորդի դիպուկահար կրակից զոհված պայմանագրային զինծառայող Արամ Գրիգորյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահի հրամանագրում ասված է. «Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 16-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը` որոշում եմ.
Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործում ցուցաբերած անձնական խիզախության և նվիրումի, կյանքին սպառնացող վտանգի պայմաններում ծառայողական պարտքը անձնազոհաբար կատարելու համար զորամասի ավագ սերժանտ, պայմանագրային զինծառայող Արամ Մկրտիչի ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻՆ հետմահու պարգևատրել Մարտական ծառայության մեդալով»:

Военнослужащий АО НКР Арам Григорян посмертно награжден медалью «За боевую службу»
Указом президента Армении Сержа Саргсяна военнослужащий-контрактник Арам Григорян, погибший 4 августа от пули азербайджанского снайпера, посмертно награжден медалью «За боевую службу». Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В указе президента говорится: «Руководствуясь п.16 ст.55Конституции Республики Армения и принимая за основу закон РА „О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения”, постановляю посмертно наградить Арама Мкртичевича Григоряна медалью „За боевую службу” за мужество и преданность, проявленные при защите границ Родины, а также самоотверженное выполнение своих служебных обязанностей в угрожающих жизни условиях».