Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, քաղաք Սոչի: Օգոստոսի 9-ին կկայանա Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնում է Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել այցի շրջանակում անցկացնել նաև եռակողմ հանդիպում` Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանական Հանրապետության նախագահների հետ` քննարկելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաև վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից հրահրած լարման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը:
Համոզված լինելով, որ ղարաբաղյան հակամարտության արդար և խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի` հայկական կողմը մշտապես կողմ է արտահայտվել բարձր մակարդակի հանդիպումների անցկացմանը,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Серж Саргсян едет в Сочи. Ереван дал согласие на трехстороннюю встречу президентов Армении, России и Азербайджана
Президент Армении Серж Саргсян 8 августа с рабочим визитом отправится в Сочи, где 9 августа встретится с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Согласно информации, армянская сторона выразила готовность в рамках визита провести также трехстороннюю встречу с президентами России и Азербайджана Владимиром Путиным и Ильхамом Алиевым для обсуждения вопросов мирного урегулирования карабахского конфликта, а также ситуации, создавшейся в результате напряженности, спровоцированной в последние дни Азербайджаном.
«Будучи убежденной, что справедливое и мирное урегулирование карабахского конфликта не имеет альтернативы, армянская сторона всегда высказывалась за проведение встреч высокого уровня», – говорится в сообщении.