Դիվերսիա. հակառակորդը, կրելով կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր. ԼՂՀ ՊՆ
Օգոստոսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը՝ ժամը 04:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հադրութի/ և հարավարևելյան /Մարտունու/ ուղղություններով հակառակորդը հերթական անգամ ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Աղբյուրը հայտնում է, որ Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ, ինչի արդյունքում հակառակորդը, կրելով կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:

Армянские военнослужащие пресекли очередную диверсию ВС Азербайджана: противник понес потери
В ночь с 8 на 9 августа, примерно в 04:20, ВС Азербайджана предприняли попытки диверсионно-разведывательного проникновения на армянские позиции в южном (в направлении Гадрута) и юго-восточном (в направлении Мартуни) направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли превентивные меры, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления противник понес потери.