Հնարավոր է կարճատև անձրև
Oգոստոսի 14-15-ին Լոռու, Տավուշի և Շիրակի առանձին հատվածներում, 16-18-ին` հյուսիսային շրջաններում, երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` մինչև 18-23 մ/վրկ: Առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` հարավ-արևմտյան 5-10մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով: Այս ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը:
Երևանում՝ օգոստոսի 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 16-18-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա անձրևի փոքր հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ:

В ближайшие дни в северных областях Армении возможны кратковременные дожди с грозами
14-15 августа в отдельных районах Лорийской, Тавушской и Ширакской областей Армении, а 16-18 августа в вечернее время суток в северных районах возможны кратковременные дожди и грозы, возможно усиление ветра до 18-23 м/с. В отдельных районах возможен град.
Ветер юго-западный до 5-10 м/с. Температура воздуха постепенно повысится на 2-3 градуса. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.
В Ереване 14-15 августа ожидается погода без осадков, 16-18 августа в вечернее время суток ожидаются грозы, возможны дожди.