Հնարավոր է կարճատև անձրև
Oգոստոսի 14-15-ին Լոռու, Տավուշի և Շիրակի առանձին հատվածներում, 16-18-ին` հյուսիսային շրջաններում, երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` մինչև 18-23 մ/վրկ: Առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` հարավ-արևմտյան 5-10մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով: Այս ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը:
Երևանում՝ օգոստոսի 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 16-18-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա անձրևի փոքր հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ:

Scattered showers expected in Armenia
Scattered showers and thunderstorms are expected in Lori, Tavush and Shirak provinces of Armenia on August 14-15, and in the northern regions on August 16-18, in the evening, with winds reaching 18-23 meters per second. Hail is possible in some areas. There will be southwest winds of 5-10 meters per second.
Temperatures will rise gradually by 2-3 degrees.
Precipitation is not expected in Yerevan on August 14-15. Thunderstorm is expected on August 16-18, in the evening, winds may reach 15-20 meters per second, rain is possible, according to the Hydrometeorology and Monitoring State Service of Armenian Emergency Ministry.