Տանկային հաղթանակ. «Աշխարհի հզորագույն երկրների հետ մրցապայքարում սա փայլուն արդյունք է»
Ինչպես հայտնի է, օգոստոսի 4-16-ը մերձմոսկովյան Ալաբինոյում անցկացվեց Տանկային բիաթլոնի աշխարհի առաջնությունը, որում Հայաստանը գրավել է երկրորդ տեղը: Բացի Հայաստանից, առաջնությանը մասնակցել են նաև Անգոլայի, Բելարուսի, Վենեսուելայի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Չինաստանի, Քուվեյթի, Մոնղոլիայի և Սերբիայի ներկայացուցիչները, իսկ առաջնությանը հետևել է ավելի քան 20 երկրից ժամանած դիտորդ:
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանի facebook-յան էջից տեղեկանում ենք, որ բացի հաղթանակից մեր տանկիստները նաև այլ կարևոր նվերի են արժանացել և բերելու են այն Հայաստան` Т90s տանկ: Եվ վաղը` օգոստոսի 17-ին մեր տանկիստները վայրէջք կկատարեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում:
«Վերջնական երկրորդ տեղը հաստատվեց, փայլուն է։ Աշխարհի հզորագույն երկրների հետ մրցապայքարում սա փայլուն արդյունք է»,- գրառել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։

The Tank Biathlon 2014 international competition was held in Alabino, Russia, on August 4-16.
Armenia finished in 2nd place in the competition of teams from Angola, Belarus, Venezuela, India, Kazakhstan, Kyrgyzstan, China, Kuwait, Mongolia and Serbia.
Observers from over 20 countries watched the event.
Besides taking 2nd place, Armenian tankmen received a Т90s tank as a present. The vice champions will arrive at Yerevan’s Zvartnots Airport on August 17, according to a Facebook post by Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan.
“The final 2nd place was confirmed. It is brilliant. This is a brilliant result in the competition with the strongest countries of the world,” the spokesman wrote.