Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ Կոմպոզիտորների միությունը նոր նախագիծ է մշակում
Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը նոր նախագիծ է նախաձեռնել՝ հավաքում է 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ստեղծագործություններ՝ անկախ ժանրային առանձնահատկություններից: Այս մասին Panorama.am-ին ասացին միությունից:
Կարող են աշխատանքներ ներկայացնել միայն Կոմպոզիտորների միության անդամները: Ստեղծագործություններն ընդունվում են մինչև օգոստոսի 29-ը:
«Նախագիծը նոր է, դեռևս ձևավորման փուլում է: Այս պահին հստակ չենք կարող ասել, թե ինչպես կօգագործենք այդ ստեղծագործությունները»,- փոխանցեցին միությունից:

Союз композиторов Армении инициировал проект к 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи. Об этом сообщили Panorama.am в Союзе.
Так, будут отобраны произведения, посвященные Геноциду армян в Османской империи 1915 года, независимо от жанра.
При этом работы могут представить лишь члены Союза композиторов Армении, произведения будут приниматься до 29 августа.
«Проект пока находится в стадии формирования. На данный момент нельзя точно сказать, как будут в дальнейшем использованы эти произведения», – отметили в Союзе композиторов Армении.