«Yerevan City» ցանցին պատկանող 12 սուպերմարկետ կանցնեն Carrefour-ին. «ՀԺ»
«Հայկական Ժամանակ»-ի հավաստի տեղեկությունների համաձայն, ֆրանսիական Carrefour ցանցի և «Yerevan City» սուպերմարկետների ցանցի միջև բանակցությունները, ըստ էության, ավարտվել են, և վերջնական պայմանավորվածությունները ձեռք են բերվել:
Ըստ այդմ, «Yerevan City» ցանցին պատկանող 12 սուպերմարկետ մինչև հաջորդ տարվա սկիզբը կանցնեն Carrefour-ին: Եվ դրանից հետո «Yerevan City» անվանումով սուպերմարկետներ Երևանում չեն լինի: Ըստ գործարքի, Carrefour-ը վարձակալելու է «Yerevan City»-ների միայն տարածքները, իսկ ներքին սարքավորումներով համալրումը ու կահավորանքը ամբողջությամբ իրականացնելու է իր չափանիշներով: Եթե հաշվի առնենք, որ արդեն մի քանի շաբաթից «Yerevan Mall» սկսելու է գործել նաև Carrefour-ի հիպերմարկետը, ապա կարելի է արձանագրել, որ շուտով Հայաստանում սպառողական ապրանքների մանրածախ առևտրի, ինչպես նաև ներկրումների ոլորտում տեղի կունենա արմատական փոփոխություն:
Մանրամասները ճշտելու նպատակով թերթին չի հաջողվել կապ հաստատել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի հետ, ում ընտանիքին է պատկանում «Yerevan City» ցանցը: Թերթին չի հաջողել նաև մանրամասներ ճշտել Carrefour ընկերության հայաստանյան աշխատակիցներից:

«Айкакан жаманак»: 12 супермаркетов сети «Yerevan City» перейдут к французской компании «Carrefour»
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что переговоры между владельцами французской группы «Carrefour» и сети супермаркетов «Yerevan City», по сути, завершились и достигнуто окончательное соглашение.
«По итогам переговоров 12 супермаркетов сети «Yerevan City» до начала следующего года будут переданы «Carrefour», после чего супермаркеты с названием «Yerevan City» просто исчезнут из Еревана. Согласно договоренности, «Carrefour» арендует только территории супермаркетов «Yerevan City», а все внутреннее оборудование и инвентарь будет соответствовать стандартам «Carrefour». Если учитывать, чо через несколько дней в торговом центре «Yerevan Mall» начнет действовать гипермаркет «Carrefour», то можно констатировать, что в Армении в сфере розничной торговли и импорта в ближайшее время произойдут коренные изменения», - пишет газета.
Изданию не удалось для уточнения деталей связаться с депутатом парламента Армении Самвелом Алексаняном, семье которого принадлежит сеть супермаркетов «Yerevan City». Газета не смогла уточнить эту информацию также у армянских сотрудников компании «Carrefour».