Ա.Ռուստամյան. Քառյակը պահպանում է ձևաչափը
Ազգային Ժողովի ՀՅԴ խմբակցությունում ավարտվեց ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի հերթական նիստը, որը ինտրիգներից զուրկ էր. ՀՅԴ-ն չհայտարարեց իր քառյակի ձևաչափը լքելու մասին, թեև նման տրամադրություններ նկատվում էին դեռ երեկվանից:
Փոխարենը ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ քառյակը պահպանում է իր ձևաչափը, ավելին` ներկայումս նրանց օրակարգում ութ հիմնական հարց կա, որից միայն մեկի դեպքում միասնական մոտեցում չունեն:
Խոսքը Սահմանադրական բարեփոխումների մասին է: Իսկ մնացած հարցերում իրենք միասնական են. «Քառյակը քառյակ է այնքանով, քանի մենք կարողանում ենք այս յոթ հարցերի շուրջ միասնական լինել»:
Նա նշեց նաև, որ քննարկվել է համատեղ հանրահավաքներ անցկացնելու ժամկետների հարցը, բայց այս պահին նպատակահարմար չէ դա հրապարակել: Մանրամասները հաջորդիվ:

«Четверка» непровластных фракций парламента Армении не распалась: оппозиция готовит совместные митинги
Завершилось очередное заседание 4 непровластных фракций парламента РА – АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД), «Процветающая Армения», «Армянский национальный конгресс» (АНК) и «Наследие».
Вопреки муссируемым слухам, АРФД никаких заявлений касательно выхода из состава «четверки» не сделала. Глава данной фракции Армен Рустамян в ходе брифинга сообщил, что формат «четверки» сохраняется, более того, в настоящее время в ее повестке 8 основных вопросов и лишь по одному из них нет единого подхода.
По его словам, речь идет о конституционных реформах, а во всех остальных вопросах они едины.
«Четверка остается четверкой до тех пор, пока мы солидарны по этим семи вопросам», – сказал руководитель фракции АРФД.
А. Рутсамян также отметил, что в ходе встречи обсуждался вопрос о сроках проведения совместных митингов. Однако, сказал он, на данный момент нецелесообразно что-либо озвучивать.