Ա.Ռուստամյան. Քառյակը պահպանում է ձևաչափը
Ազգային Ժողովի ՀՅԴ խմբակցությունում ավարտվեց ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի հերթական նիստը, որը ինտրիգներից զուրկ էր. ՀՅԴ-ն չհայտարարեց իր քառյակի ձևաչափը լքելու մասին, թեև նման տրամադրություններ նկատվում էին դեռ երեկվանից:
Փոխարենը ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ քառյակը պահպանում է իր ձևաչափը, ավելին` ներկայումս նրանց օրակարգում ութ հիմնական հարց կա, որից միայն մեկի դեպքում միասնական մոտեցում չունեն:
Խոսքը Սահմանադրական բարեփոխումների մասին է: Իսկ մնացած հարցերում իրենք միասնական են. «Քառյակը քառյակ է այնքանով, քանի մենք կարողանում ենք այս յոթ հարցերի շուրջ միասնական լինել»:
Նա նշեց նաև, որ քննարկվել է համատեղ հանրահավաքներ անցկացնելու ժամկետների հարցը, բայց այս պահին նպատակահարմար չէ դա հրապարակել: Մանրամասները հաջորդիվ:

The meeting of the four non-government parliamentary factions is over. Despite the rumors, ARF Dashnaktsutyun did not quit the union.
ARFD parliamentary faction head Armen Rustamyan told reporters that the ‘parliamentary four’ maintains its format. He stressed that their agenda includes eight key issues and the four non-government forces have different views only on one of them – constitutional reforms.
Mr Rustamyan also said that they discussed the timeframes for holding joint rallies, but it is inexpedient to disclose the details at this moment.