Վիկտոր Ռեբեցը, հնարավոր է, «Ռուսական երկաթուղու» տնօրեն նշանակվի. «Հրապարակ»
Հաջորդ շաբաթ «Ռուսական երկաթուղու» տնօրենների խորհրդի նիստ է կայանալու, որտեղ խոշոր կադրային փոփոխություններ են սպասվում: Կապված վերջին շրջանում Ռուսաստանում երկաթուղային վթարների հետ, ըստ ամենայնի, իր պոստը կլքի Մոսկվայի մասնաճյուղի ղեկավարը, որտեղ այժմ ծառայողական քննություն է գնում, և արդյունքները գոհացուցիչ չեն:
«Հրապարակ»-ին հասած տեղեկություններով, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը, ով 2012-ին փոխարինել է Շևքեթ Շայդուլինին, Մոսկվայի տնօրենի աթոռի հիմնական հավակնորդներից է:
«Նա այս ոլորտում միջազգային մակարդակի եզակի մասնագետներից է համարվում, և քանի որ «Հարավկովկասյան երկաթուղին», որպես կանոն, տրամպլին է ծառայում աշխատանքային թռիչքների համար՝ Շայդուլինը Հայաստանից նշանակվեց «ՌԵ» ԲԲԸ շարժման անվտանգության դեպարտամենտի փոխնախագահ-պետ, ապա խիստ հավանական է, որ այս անգամ էլ Ռեբեցի բախտը կբացվի»,-հավելել է թերթը:

В следующую субботу состоится заседание Совета директоров ОАО «Российские железные дороги» (РЖД), в ходе которого ожидаются крупные кадровые изменения. В связи с последними авариями на железных дорогах в России, по всей видимости, свой пост покинет руководитель московского филиала, где сейчас проходит служебное расследование, и результаты являются неудовлетворительными. Об этом пишет газета «Грапарак».
По сведениям издания, генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец, который в 2012 году пришел на замену Шевкету Шайдулину, является основным претендентом на пост директора московского филиала РЖД.
«Он считается в этой сфере одним из авторитетных специалистов международного уровня, и, поскольку, ЮКЖД, как правило, выступает трамплином для профессионального роста – Шайдуллин был назначен вице-президентом-начальником департамента безопасности ОАО «РЖД» – то весьма вероятно, что и в этот раз повезет Ребецу», - пишет газета.