Մեկ շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 1300 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 220 անգամ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ մնալով հրադադարի պահպանման ռեժիմին, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 220 раз. АО НКР не поддалась на провокации противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 7 по 13 сентября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 220 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1300 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны в основном соблюдали режим прекращения огня и предпринимали ответные действия лишь в случае крайней необходимости.