Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն այցի օրերին ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
Միացյալ Նահանգներում նախատեսվում են նախագահի հանդիպումները ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների, Ազգային էթնիկ կոալիցիոն կազմակերպությունների (NECO) նախագահ Նասեր Քազեմինիի հետ:
Հանրապետության նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian President Serzh Sargsyan will pay a working visit to the United States on September 23 to participate in the 69th session of the UN General Assembly in New York, where he will deliver a speech, the President’s press service reported.
Armenia’s President will meet with United Nations Secretary-General Ban Ki-moon, Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland and with leaders of a number of states.
Serzh Sargsyan will deliver a speech at Columbia University.
The Armenian leader will meet with the leading American experts in international relations as well as with Nasser Kazeminy, chairman of the National Ethnic Coalition of Organizations (NECO).
Also, Serzh Sargsyan will attend the opening of the ArmTech 2014 forum and will meet with representatives of the Armenian community.