Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն այցի օրերին ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
Միացյալ Նահանգներում նախատեսվում են նախագահի հանդիպումները ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների, Ազգային էթնիկ կոալիցիոն կազմակերպությունների (NECO) նախագահ Նասեր Քազեմինիի հետ:
Հանրապետության նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент Армении примет участие в работе 69-й сессии Генассамблеи ООН в Нью-Йорке
Президент Армении Серж Саргсян 23 сентября с рабочим визитом отправится в Соединенные Штаты Америки (США). Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В Нью-Йорке Серж Саргсян примет участие в работе 69-й сессии Генеральной ассамблеи ООН и выступит здесь с речью.
Президент Армении в рамках своего визита проведет также встречи с генеральным секретарем ООН Пан Ги Муном, генсеком Совета Европы Турбьёрном Ягландом, главами ряда государств.
В США запланировано также выступление Сержа Саргсяна в Колумбийском университете, предусмотрены его встречи с ведущими американскими экспертами в сфере международных отношений и председателем «Национальной этнической коалиции организаций» США (NECO) Насером Каземини.
В США глава государства примет участие также в открытии форума «ArmTech-2014» и встретится с представителями армянской общины США.