Նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ԱՄՆ-ում աշխատում է Սպիտակ տան և միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ. «Հրապարակ»
Թվում է` Տիգրան Սարգսյանը պետք է ամեն ինչ աներ Հովիկ Աբրահամյանի կառավարության ձախողումն համար, որ իր տակը փորողի ժամկետը կրճատվեր: Սակայն, «Հրապարակ»-ի տեղեկություններով նախկին վարչապետն ԱՄՆ-ում աշխատում է Սպիտակ տան և միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ, ինչը դեսպանի պարտականությունների շրջանակից դուրս է:
Թերևս, դեր է խաղում այն, որ նա այս կառույցների հետ աշխատում է արդեն շուրջ 23 տարի, 90-ականներին որպես ՀՀ գերագույն խորհրդի ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նախագահ, 10 տարի` որպես ՀՀ ԿԲ նախագահ, և 6 տարի` որպես ՀՀ վարչապետ: Չի բացառվում, որ նախկին պաշտոնին վերադառնալու հույսեր էլ է փայփայում»:

Hraparak: Armenian Ambassador to U.S. works with international financial agencies
Armenia’s Ambassador to the United States, ex-Prime Minister Tigran Sargsyan works with the White House and international financial agencies in the U.S., which is beyond his duties as Ambassador, Hraparak writes.
The fact that he has been working with these institutions for about 23 years already (in the 1990s as chairman of the Committee on Financial-Credit Affairs of the Armenian Supreme Council, 10 years as CBA chairman and 6 years as Armenian Prime Minister) probably plays a role in this issue. It is not ruled out that he hopes to return to his former position, the newspaper writes.