Ադրբեջանական գերությունից վերադարձած Սարգիս Անանյանի հոգեկան վիճակն ավելի է վատացել. ՀԺ
Սեպտեմբերի 25-ին Ադրբեջանից վերադարձած Նոյեմբերյանի 53-ամյա բնակիչ Սարգիս Անանյանի հոգեկան վիճակն ավելի է վատացել: Այդ մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց նրա որդին՝ Նորայրը:
Թերթի հարցին՝ մարմնի վրա բռնության հետքեր հայտնաբերվե՞լ են, թե ոչ, որդին պատասխանել է. «Բռնության հետքեր չկային, մենակ ոտքերին էին խփել: Պատմում է, որ նորմալ են վարվել իր հետ, միայն առաջին օրն են խփել: Հիմա իր հոգեկանն ավելի է սրացել, ուզում ենք տանել բուժման կամ հոգեբանի մոտ: Ուղղակի չգիտեմ, թե ում դիմեմ, հիմա այդ հարցերով ենք զբաղվում, տեսնենք, թե ով մեզ կօգնի՝ բուժման ծախսերը հոգալու»:

Sargis Ananyan, 53-year-old Armenian citizen who was freed from Azerbaijani captivity on September 25, is in a poor mental state, Ananyan’s son, Norayr, told Haykakan Zhamanak.
Norayr said that there were no traces of violence on his father’s body and added that they had beaten him only on the legs. “He said that they treated him in a normal manner and beat him only on the first day. Now, his mental condition has deteriorated, so we want to take him to a psychologist. I just don’t know whom to turn to. We are now waiting to see who will help us to pay for the treatment,” Sargis Ananyan’s son said.