ՏՄՊՊՀ-ն լայնածավալ ուսումնասիրություններ է իրականացնում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում. «Հրապարակ»
09:15 01/10/2014
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը ստուգումներ է սկսել «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում: Պատճառը գործարարների դժգոհություններն են փոխադրումների սակագներից: Ըստ «Հրապարակ»-ի, դրանք երկաթուղու ղեկավարությունը 6-7 ամիս առաջ բարձրացել է, ինչի հետևանքով գործարարները սկսել են բեռնափոխադրումներն իրականացնել ավտոմոբիլային տրանսպորտով:
ՀՀ ՏՄՊՊՀ մամուլի քարտուղար Գայանե Սահակյանը հաստատել է «Հրապարակ»-ի տեղեկությունը. «Հարավկովկասյան երկաթուղի ընկերությունում իրականացվում է լայնածավալ ուսումնասիրություն: Մասնավորապես ուսումնասիրվում է ընկերության գնային քաղաքականությունը՝ ուղևորափոխադրումների և բեռնափոխադրումների հետ կապված»:

Armenia’s State Commission for the Protection of Economic Cooperation (SCPEC) has launched inspections at the South Caucasus Railway CJSC, Hraparak writes.
The reason is the complaints of businessmen about the transportation fares. According to the newspaper, the businessmen began to carry out cargo transportations by automobile transport after the company’s management raised the fares 6-7 months ago.
SCPEC spokeswoman Gayane Sahakyan confirmed the report. “Large-scale checks are carried out at the South Caucasus Railway. In particular, the company’s pricing policy with regard to passenger transportation and cargo transportation is inspected,” she said.