Վաղվանից Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում մեկնարկում են «Հայաստանի Հանրապետության 2015թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները: Մեկնարկը կտրվի ժամը 10.00-ին հանձնաժողովների համատեղ նիստում, որին մասնակցելու հրավիրված է նաև ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Հաջորդ տարվա ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի քննարկումները կշարունակվեն մինչ նոյեմբերի 7-ը, երբ «Հայաստանի Հանրապետության 2015թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումների արդյունքում ձևավորված գրավոր առաջարկությունները կներկայացվեն ՀՀ կառավարությանը:

В постоянных комиссиях парламента Армении начинаются бюджетные обсуждения
В постоянных комиссиях Национального Собрания Армении во вторник, 28 октября, начинаются обсуждения проекта Закона РА «О Государственном бюджете РА на 2015 год». Об этом сообщается на сайте парламента Армении.
Обсуждения начнутся в 10:00 на совместном заседании комиссий, принять участие в котором приглашен и премьер-министр Армении Овик Абраамян.
Обсуждения продолжатся до 7 ноября, затем письменные предложения, сформированные в результате обсуждений проекта Закона РА «О Государственном бюджете РА на 2015 год», будут представлены правительству РА.