Եռյակի հանրահավաքը կկայանա ուրբա՞թ
«Եռյակը այդպիսի որոշում չունի»,- Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք այս ուրբաթ օրը` հոկտեմբերի 31-ին ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը հերթական հանրահավաքը կանցկացնեն Ազատության հրապարակում, ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Հիշեցնենք, վերջին հանրահավաքում հաջորդի անցկացման վերաբերյալ հստակ ժամկետ չհնչեց, սակայն ինչպես Panorama.am-ը գրել էր` Երևանի քաղաքապետարանի լիազոր ներկայացուցչի որոշմամբ ի գիտություն է ընդունվել «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության գործադիր քարտուղար Սամվել Աբրահամյանի իրազեկումը՝ հոկտեմբերի 31-ին, նոյեմբերի 7-ին և նոյեմբերի 14-ին ժամը 16.00-23.00-ն Ազատության հրապարակում հավաքներ անցկացնելու վերաբերյալ:
Ա. Մանուկյանը տեղեկացրեց նաև, որ եռյակը դեռ նոր նիստ պետք է գումարի ու որոշում կայացնի, մինչ այդ պահը որևէ որոշում չկա:

«Тройка» непровластных фракций НС Армении пока не определилась с проведением очередного митинга
«„Тройка”непровластных политических сил не принимала такого решения»,– об этом заявил секретарь оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Арам Манукян, отвечая на вопрос корреспондента Panorama.am, намерены ли непровластные фракции НС Армении провести 31 октября очередной митинг на Площади Свободы.
Напомним, решением уполномоченного представителя мэра Еревана приняты к сведению уведомления исполнительного секретаря партии «Армянский национальный конгресс» С. Абрамяна о проведении 31 октября, 7 и 14 ноября 16:00-23:00 по местному времени собраний на ереванской Площади Свободы.
Арам Манукян добавил, что «тройка» непровластных фракций должна созвать заседание и принять решение, однако к данному моменту какого-либо решения не принято.