Եռյակի հանրահավաքը կկայանա ուրբա՞թ
«Եռյակը այդպիսի որոշում չունի»,- Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք այս ուրբաթ օրը` հոկտեմբերի 31-ին ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը հերթական հանրահավաքը կանցկացնեն Ազատության հրապարակում, ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Հիշեցնենք, վերջին հանրահավաքում հաջորդի անցկացման վերաբերյալ հստակ ժամկետ չհնչեց, սակայն ինչպես Panorama.am-ը գրել էր` Երևանի քաղաքապետարանի լիազոր ներկայացուցչի որոշմամբ ի գիտություն է ընդունվել «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության գործադիր քարտուղար Սամվել Աբրահամյանի իրազեկումը՝ հոկտեմբերի 31-ին, նոյեմբերի 7-ին և նոյեմբերի 14-ին ժամը 16.00-23.00-ն Ազատության հրապարակում հավաքներ անցկացնելու վերաբերյալ:
Ա. Մանուկյանը տեղեկացրեց նաև, որ եռյակը դեռ նոր նիստ պետք է գումարի ու որոշում կայացնի, մինչ այդ պահը որևէ որոշում չկա:

‘Parliamentary trio’ undecided on next rally
The ‘parliamentary trio’ has not made a decision to stage their next rally on Friday, October 31, Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction secretary Aram Manukyan said in response to a question of Panorama.am.
Panorama.am reported earlier that by the decision of the authorized representative of Yerevan Municipality, the notification of Armenian National Congress party’s executive secretary Samvel Abrahamyan was taken note of. The notification says that the three non-government parties – Armenian National Congress, Prosperous Armenia, and Heritage – will stage rallies at Yerevan’s Liberty Square on October 31, November 7 and 14, from 4:00 pm to 11:00 pm.
Aram Manukyan also said that the three non-government parties will convene a meeting to discuss the issue and make a decision.