Beeline-ը և Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակը հայտարարում են համագործակցության շարունակության մասին
Beeline-ը և Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակը հայտարարում են համագործակցության շարունակության մասին: Ընկերությունը, որպես գլխավոր հովանավոր, կշարունակի ֆինանսական աջակցություն տրամադրել քառյակին՝ Հայաստանում և արտասահմանյան երկրներում 2014-2015թթ. կայանալիք ողջ համերգաշրջանի ընթացքում։ Այս մասին հայտնում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
«Մենք հպարտ ենք համագործակցության շարունակության համար, որը հանդիսանում է մեր ընկերության սոցիալական պատասխանատվության փայլուն օրինակ՝ ուղղված պրոֆեսիոնալիզմի և դասական երաժշտության նկատմամբ հետաքրքրության պահպանմանը: Ուրախ ենք, որ մեր ընդհանուր գործը շարունակում է մշակութային զարգացման իր առաքելությունը և այդպիսով օգնում է մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Վստահ եմ, որ նոր համերգաշրջանում Քառյակը կշարունակի մեզ ուրախացնել նոր նվաճումներով և պարգևներով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մենք բարձր ենք գնահատում Beeline-ի ուշադրությունն ու ցանկությունը մեր համերգային գործունեության աջակցման հարցում: Մեկ տարվա ընթացում մենք միասին կարողացանք ամուր հիմք կառուցել Հայաստանում դասական երաժշտության ապագայի և զարգացման համար: Մեզ համար մեծ պատիվ է համագործակցել հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի հետ, որը կիսում է մեր հետ մեծ սերը դեպի դասական երաժշտությունը», - ասել են Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի երաժիշտները։
Քառյակի գործունեության ընթացքում երաժիշտները հաջողությունների են հասել բազմաթիվ միջազգային մրցույթներում և դարձել են հայտնի ոչ միայն մեր երկրում, այլ նաև ողջ աշխարհում: Երաժիշտներից յուրաքանչյուրն արժանացել է բազմաթիվ մրցանակների ու պարգևների և ըստ արժանվույն է ներկայացրել հայրենիքը համաշխարհային բեմերում միջազգային համերգների ժամանակ: 2014 թ. հոկտեմբերին Կալուգայում կայացած Ժամանակակից Երաժշտության Երկրորդ Միջազգային Փառատոնին Քառյակն արժանացել է «XX դարի Կոմպոզիտոր» առաջին միցանակին` արժանի գովասանական արձագանքներ ստանալով Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների առաջատար երաժիշտների ու կոմպոզիտորների կողմից:
Beeline-ի աջակցությամբ Քառյակը համեգային շրջագայություններ կունենա Հայաստանում և արտերկրում, ինչպես նաև կանցկացնի բարեգործական համերգներ անապահով ընտանիքների և Հայաստանի մանկատների երեխաների համար:

Beeline и струнный квартет имени Эдварда Мирзояна объявляют о продлении сотрудничества
Beeline и струнный квартет имени композитора Эдварда Мирзояна объявляют о продлении сотрудничества. Beeline в качестве генерального спонсора продолжит финансовую поддержку концертной деятельности квартета в Армении и за рубежом на протяжении концертного сезона 2014-2015 гг.
«Мы гордимся продолжением сотрудничества со струнным квартетом, это блестящий пример социальной ответственности нашей компании направленный на поддержание профессионализма и интереса к классической музыке. Мы рады, что наше общее дело продолжает свою миссию культурного развития и тем самым, помогает людям изменить свою жизнь к лучшему. Уверен, что в новом концертном сезоне Квартет будет так же радовать аудиторию новыми достижениями и наградами», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Мы очень ценим внимание и желание Beeline в вопросе поддержки нашей концертной деятельности. Вместе мы за год смогли построить очень крепкий фундамент для будущего развития классической музыки в Армении. Для нас большая честь сотрудничать с лидирующим телекоммуникационным оператором, который, разделяет с нами любовь к классической музыке» — отметили солисты квартета им. Э. Мирзояна.
Отметим, что за время существования квартета его участники зарекомендовали себя на многочисленных международных конкурсах и стали известны не только в нашей стране, но и в мире. Каждый из музыкантов имеет большое количество сольных наград и премий, достойно представляет свою Родину за ее пределами во время частых зарубежных гастролей на мировых концертных площадках. В октябре 2014 года квартет завоевал Первую премию на Втором Международном конкурсе современной музыки «Композитор ХХ века» в городе Калуга (Россия), получив заслуженные хвалебные отзывы ведущих музыкантов и композиторов России и стран СНГ.
При спонсорстве Beeline квартет продолжит гастрольные туры по Армении и за рубежом, а также даст благотворительные концерты для детей из малообеспеченных семей и воспитанников детских домов Армении.