Լիսկայի որդու մասնակցությամբ ավտովթարը կոծկվո՞ւմ է. «ՀԺ»
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին, ով հոկտեմբերի 26-ին «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել էր Սյունիքի անտառտնտեսության նախկին պետի որդու մեքենային, 120 կմ/ժամ արագությամբ սլանալիս էր եղել Գորիսի փողոցներով: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել է անտառտնտեսության նախկին պետ Գրիշա Հայրապետյանը: Լիսկայի որդին, սակայն, փախուստի է դիմել դեպքի վայրից, և նրա անունը ոստիկանության ամփոփագրերում չի էլ շոշափվում:
Գորիսի ոստիկանապետ Արմեն Հովհաննիսյանը թերթի անունը լսելուն պես անջատել է հեռախոսը՝ հայտարարելով, թե զբաղված է:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից էլ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել են, թե, ըստ ամփոփագրերի, «Նիվայի» ղեկին եղել է 75թ.-ին ծնված Նիկոլայ Աբրահամյանը (խոսքը Լիսկայի թիկնապահ Նիկոլի մասին է), իսկ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին մեքենայի մեջ չի եղել: Անտառտնտեսության նախկին պետի որդու մեքենան ջախջախվել է:

On October 26, the son of Armenia’s Syunik province governor Suren Khachatryan, driving at 120 km per hour, crashed into the car of the son of former local forestry head Grisha Hayrapetyan, Haykakan Zhamanak was informed by Grisha Hayrapetyan.
“The governor’s son fled the scene and his name is not indicated in the police data on accidents. The police chief of Goris city said he was busy and immediately turned off his phone when he heard the newspaper’s name. The press service of Investigatory Service said that according to police information, Nikolay Abrahamyan, 39 (bodyguard Nikol) was driving Niva vehicle, but the governor’s son was not in that car,” the daily says.