Լիսկայի որդու մասնակցությամբ ավտովթարը կոծկվո՞ւմ է. «ՀԺ»
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին, ով հոկտեմբերի 26-ին «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել էր Սյունիքի անտառտնտեսության նախկին պետի որդու մեքենային, 120 կմ/ժամ արագությամբ սլանալիս էր եղել Գորիսի փողոցներով: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել է անտառտնտեսության նախկին պետ Գրիշա Հայրապետյանը: Լիսկայի որդին, սակայն, փախուստի է դիմել դեպքի վայրից, և նրա անունը ոստիկանության ամփոփագրերում չի էլ շոշափվում:
Գորիսի ոստիկանապետ Արմեն Հովհաննիսյանը թերթի անունը լսելուն պես անջատել է հեռախոսը՝ հայտարարելով, թե զբաղված է:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից էլ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել են, թե, ըստ ամփոփագրերի, «Նիվայի» ղեկին եղել է 75թ.-ին ծնված Նիկոլայ Աբրահամյանը (խոսքը Լիսկայի թիկնապահ Նիկոլի մասին է), իսկ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին մեքենայի մեջ չի եղել: Անտառտնտեսության նախկին պետի որդու մեքենան ջախջախվել է:

«Айкакан жаманак»: ДТП с участием сына губернатора Сюника пытаются скрыть
Сын губернатора Сюника Сурика Хачатряна 26 октября на своей машине на скорости 120 км/ч врезался в автомобиль сына бывшего главы местного лесного хозяйства Гриши Айрапетяна. Об этом корреспонденту газеты «Айкакан жаманак» сообщил Гриша Айрапетян.
«Сын губернатора скрылся с места происшествия, и его имя не значится в оперативной сводке полиции. Начальник полиции Гориса Армен Ованнисян сразу же отключил свой телефон, как только услышал название газеты, заявив, что занят. В пресс-службе Следственного комитета сообщили, что, согласно оперативным сводкам, за рулем «Нивы» находился Николай Абрамян 1975 г.р. (речь о телохранителе Николе), а сына Сурика Хачатряна не было в машине», - пишет газета.