Հիդրոմետ. Վաղը լեռնային և նախալեռնային շրջանների ճանապարհներին կդիտվի մերկասառույց
Նոյեմբերի 4-ին օրվա երկրորդ կեսից կրկին հանրապետության շրջանների զգալի մասում սպասվում են թույլ տեղումներ՝ հիմնականում ձյան տեսքով:
ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայությունից տեղեկացնում են, որ լեռնային և նախալեռնային շրջանների ճանապարհներին կդիտվի մերկասառույց, բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 2-ի երեկոյան ժամերից մինչև նոյեմբերի 4-ը հանրապետության ողջ տարածքում կնվազի 8-10 աստիճանով, նոյեմբերի 4-ին Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի և Վայոց Ձորի լեռնային գոտիներում և Լոռիում գիշերը տատանվելով -5...-8, ցերեկը 0...-4, Տավուշում գիշերը -2...+1, ցերեկը 0...+3, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի նախալեռներում և Արարատյան դաշտում գիշերը 0...-2, ցերեկը +2...+5, Սյունիքի նախալեռներում գիշերը -2...-5, ցերեկը -1...+2, Սյունիքի Հովիտներում գիշերը -2...+1, ցերեկը 0...+3, Արցախում -2...+2, ցերեկը 0...+5, Երևանում գիշերը 0...-2, ցերեկը +3...+5 սահմաններում:

На территории Армении в ближайшие дни ожидаются осадки
4 ноября со второй половины дня на значительной части территории Армении ожидаются слабые осадки в основном в виде снега.
Как сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении, на дорогах горных и предгорных районов республики возможен гололед, метель и низкая горизонтальная видимость.
Температура воздуха 3-4 ноября понизится на 5-7 градусов. 6-7 ноября воздух прогреется на 3-4 градуса. Ветер северо-восточный до 5-10 м/с.
4 ноября в горных районах Ширакской, Котайкской, Гегаркуникской, Арагацотнской, Вайоцдзорской областей и Лорийской области температура воздуха днем будет колебаться в пределах 0...-4°С, в Тавушской области –0...+3°С, в предгорьях Арагацотнской, Вайоцдзорской областей –+2...+5°С, в Арцахе –0...+5°С, в Ереване – +3...+5°С.