«Միասնություն 2014». Սկսվել են ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգության ապահովման զորավարժությունները
Համաձայն հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագրի, նոյեմբերի 6-ից անց են կացվում ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգության ապահովման «Միասնություն 2014» օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ` ԼՂՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Բակո Սահակյանի ղեկավարությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանյան կողմը օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններին ներգրավված է հիմնականում համադրման և փորձի փոխանակման գործընթացներում` որոնք համակարգում է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը:

«Единство 2014». Начались учения по обеспечению безопасности Армении и НКР
В соответствии с программой военного сотрудничества между Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой (НКР) на 2014 год, с 6 ноября под руководством верховного главнокомандующего ВС НКР Бако Саакяна проходят оперативно-тактические учения «Единство 2014», направленные на обеспечение безопасности РА и НКР. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
ВС Армении в основном вовлечены в процессы обмена опытом, которые координирует начальник Генерального штаба ВС Армении генерал-полковник Юрий Хачатуров.