Շիրակում տեղի ունեցած վթարի գործով ձերբակալված կա
Նոյեմբերի 10-ի Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետ կապված ձերբակալվել է երթուղային «Գազելին» բախված «Կամազ» մակնիշի բեռնատարի վարորդը՝ Մ.Վարդանյանը։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Փաստի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի՝ 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումները վթարի բոլոր հանգամանքները, ինչպես նաեւ տուժած անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, երեկ ժամը 19-ի մոտակայքում Մ-1 միջպետական ավտոճանապարհի Երևան-Գյումրի հատվածի 108 կմ-ում բախվել են «ԳԱԶել» մակնիշի  և «ԿամԱԶ» մակնիշի  (վարորդ Մ. Վ., ծնվ. 1944 թ.) ավտոմեքենաները, ինչից «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենայում հրդեհ է բռնկվել, իսկ «ԿամԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել հարակից հանդամասում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 19.44-ին, մարվել` 19.51-ին: Ամբողջությամբ այրվել է «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենան:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը` տեղի ուժերով «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերվել տուժածներ Ս. Հ.-ն (ծնվ. 1997 թ.), Հ. Հ.-ն (ծնվ. 1978 թ.), Է. Ս.-ն (ծնվ. 2001 թ.) Կ. Բ.-ն (ծնվ. 1975 թ.), Հ. Չ.-ն (ծնվ. 1997 թ.), Զ. Հ.-ն (ծնվ. 1978թ.) և Ա. Շ.-ն (ծնվ.1992 թ.), ովքեր տեղափոխվել են Գյումրի քաղաքի ԲԿ, իսկ անձը չպարզված 7 քաղաքացիներ մահացել են:
Հրշեջ-փրկարարներն այրված ավտոմեքենայից դուրս են բերել մահացածների դիերը և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենաներին:

Задержан водитель грузовика (М. Варданян 1944 г.р.), попавшего накануне, 10 ноября, в ДТП в Ширакской области Армении. Об этом сообщают в Следственном комитете Армении.
Отметим, накануне, 10 ноября, около 19:00 по ереванскому времени на 108-м километре автотрассы Гюмри-Ереван, недалеко от села Хором, столкнулись пассажирский микроавтобус «ГАЗель» и грузовой автомобиль марки «КамАЗ», в результате чего микроавтобус загорелся. Жертвами ДТП стали 7 пассажиров микроавтобуса, 7 были доставлены в медцентр города Гюмри. Всего в микроавтобусе находились 14 человек.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3 ст. 242 УК РА («Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек»). Проводятся необходимые мероприятия для выяснения всех обстоятельств аварии.