Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարից տուժածներից մեկը տեղափոխվել է Երևան
Նոյեմբերի 10-ին Երևան-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարից տուժած 14-ամյա Էդմոն Սիմոնյանը «Գյումրի» բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն՝ վիրահատության: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Իսահակյանը:
Տղայի վիճակն այս պահին գնահատվում է միջին ծանրության: Նա ունի զույգ բազկոսկրերի, նաև ակնակապիճի և ձախ հայմորյան խոռոչի լատերալ պատի կոտրվածքներ:
Այս պահի դրությամբ, նրա խոսքով, իրենց հիվանդանոցում վթարից տուժած երեք քաղաքացի է գտնվում: ԲԿ-ի տնօրենն ասաց, որ նրանցից մեկը՝ Էդմոն Սիմոնյանի մայրը, վիրահատվելու է հենց իրենց մոտ: Առաջիկա օրերին մյուս երկու տուժածներն արդեն դուրս կգրվեն:
Ա. Իսահակյանն ասաց, որ «Էրեբունի» ԲԿ տեղափոխված տուժած 17-ամյա երիտասարդն այրվածքներ ունի: Հիշեցնենք, որ երիտասարդին Երևան «Էրեբունի» ԲԿ էին տեղափոխել գանգի կոտրվածքի կասկածով, սակայն հերքվել էր:
«Գյումրի» ԲԿ-ի տնօրենի խոսքով, բոլոր տուծաժների առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 10-ի երեկոյան Շիրակի մարզի Հոռոմ-Գուսանագյուղ ճանապարհին իրար էին բախվել մարդատար ГАЗель-ն ու բեռնատարը, ինչի հետևանքով խոշոր հրդեհ է առաջացել: Յոթ մարդ մահացել էր տեղում, յոթն էլ տարբեր վնասածքներով տեղափոխվել հիվանդանոց: Փաստի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի՝ 242-րդ հդովածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։
«Կամազ» մակնիշի բեռնատարի վարորդը՝ Մ.Վարդանյանը, ձերբակալվել է։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումները վթարի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
«Ծանրորդ Վանիկ Սարգսյանը բազմաթիվ երազանքներ և ծրագրեր ուներ իրականացնելու». մարզիկն ավտովթարի զոհերից մեկն է
Շիրակի մարզպետը՝ ողբերգական ավտովթարի մասին
Պարզվել է Շիրակի մարզում նախօրեին տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի զոհերի ինքնությունը. քննչական կոմիտե
Շիրակի մարզում ավտովթարից զոհվածների ընտանիքներն ու տուժածները կստանան դրամական օգնություն
Նախագահը ցավակցություն է հայտնել Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ

Пострадавший в трагическом ДТП в Ширакской области Армении подросток будет прооперирован в Ереване
Один из пострадавших в трагическом ДТП в Ширакской области Армении 10 ноября – 14-летний Эдмон Симонян – перевезен в ереванский медицинский центр «Сурб Аствацамайр», где он будет прооперирован. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил директор медцентра «Гюмри» Армен Исаакян.
В настоящее время медики оценивают состояние подростка как средней тяжести. А в медцентре Гюмри к данному моменту все еще находятся 3 пострадавших в автокатастрофе. По словам Армена Исаакяна, одна из пострадавших – мать Эдмона Симоняна – будет прооперирована в медцентре Гюмри. Остальные пострадавшие будут выписаны в ближайшие дни. Их состояние оценивается как удовлетворительное.
Отметим, 10 ноября, около 19:00 по ереванскому времени на 108-м километре автотрассы Гюмри-Ереван, недалеко от села Хором, столкнулись пассажирский микроавтобус «ГАЗель» и грузовой автомобиль марки «КамАЗ», в результате чего микроавтобус загорелся. Жертвами ДТП стали 7 пассажиров микроавтобуса, 7 были доставлены в медцентр города Гюмри. Всего в микроавтобусе находились 14 человек.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3 ст. 242 УК РА («Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек»). Водитель грузовика – М. Варданян, 1944 г.р. – задержан. Проводятся необходимые мероприятия для выяснения всех обстоятельств аварии.
Президент Армении выразил соболезнования в связи с трагической автокатастрофой в Ширакской области
Премьер Армении О. Абраамян обещал организовать объективное расследование по факту трагического ДТП в Ширакской области
О. Маргарян: Трагическое ДТП в Ширакской области Армении связано с отсутствием освещения на автотрассе