Ո՞րն է եռյակի այսօրվա նիստի օրակարգը
Եռյակը` ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը» այսօր հերթական հանդիպումը կանցկացնեն` այս անգամ «Ժառանգություն» խմբակցությունում:
Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք պատրաստվում է եռյակը քննարկել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերջին հարցազրույցում հնչած շեշտադրումներն ու այն, որ իշխանությունները երկխոսության առաջարկով են հանդես գալիս, ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանն ասաց, որ եռյակի հանդիպումների օրակարգը որոշվում է տեղում, այնպես որ այս պահին ոչինչ ասել չի կարող: Թեև ենթադրելի է, որ օրակարգային հարցերից մեկը հենց դա կլինի:
Հիշեցնենք, երկշաբաթյա դադարից հետո եռյակը առաջին հանդիպումն անցկացրեց երկու օր առաջ, որում որևէ հստակ որոշում չէր կայացվել: Բայց խոստացել էին, որ այսօրվա հանդիպման արդյունքում հստակություններ կլինեն: Թեև հիմա էլ կարելի է պնդել, որ շրջանցելու են այս շաբաթ հանրահավաք անցկացնելու թեման:

The three non-government parties – Prosperous Armenia, Armenian National Congress and Heritage – will hold their next meeting today, in the Heritage faction.
Panorama.am talked to Prosperous Armenia member Stepan Margaryan about today’s meeting. Asked whether the trio is going to discuss the latest interview of President Serzh Sargsyan and the government’s proposal to begin a dialogue with the opposition, Margaryan said that the agenda of trio’s meetings is determined on the spot.
Trio’s last meeting took place on November 10 in Prosperous Armenia faction, after a two-week interval. Speaking to reporters following the meeting, Stepan Margaryan said that the trio will not split and will continue its activities.