Այսօր Հայաստանի 290 և Ստեփանակերտի 12 դպրոցների 7932 աշակերտ կմասնակցի Հայաստանում պաշտոնապես արդեն հինգերորդ անգամ անցկացվող «Ռուսական արջուկ. լեզվաբանություն բոլորի համար» մրցույթին։ Այս մրցույթը «Այբ» կրթական հիմնադրամի կողմից մեր երկրում անցկացվող միջազգային հայտնի մրցույթների շարքից է և, ինչպես «Կենգուրուն» և «Մեղուն», նպատակ ունի խթանելու մեր աշակերտների մասնակցությունը միջազգային առարկայական մրցույթներին: Այս մասին հայտնում է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Դեկտեմբերի երկրորդ կեսին մասնակից յուրաքանչյուր դպրոց կստանա ամփոփ հաշվետվություն «Ռուսական արջուկ»-ում իր աշակերտների արդյունքների մասին: Ինչպես միշտ, նախատեսվում են նաև մրցանակաբաշխություններ, որոնք տեղի կունենան 2015 թ.-ի հունվարի վերջին:
Համաձայն «Ռուսական արջուկ» մրցույթի կանոնների` այս տարվա խնդիրներն ու պատասխանները կհրապարակվեն դեկտեմբերի 3-ին, «Այբ» կրթական հիմնադրամի կայքէջի Նախագծեր/«Ռուսական արջուկ» ռուսաց լեզվի միջազգային մրցույթ բաժնում:
Բոլոր մասնակից դպրոցներն ու աշակերտները կստանան մասնակցության հավաստագրեր, իսկ լավագույն արդյունք արձանագրած երեխաները կարժանանան պատվոգրերի ու խրախուսական մրցանակների:
Հայաստանում «Ռուսական արջուկ» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչն է «Այբ» կրթական հիմնադրամը: Մրցույթի կազմակերպման գործընկերն է «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ, ինֆորմացիոն հովանավորը՝ «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալությունը:

Today, 7,932 students from 290 schools of Armenia and 12 schools of Stepanakert will participate in the “Russian Bear – Linguistics for All” school contest, officially held for the fifth time in our country. This is another popular international competition that Ayb Educational Foundation organizes in Armenia. Like “Kangaroo” and “Meghu,” it aims to encourage our students’ active participation in various international subject contests.
In the second half of December, each participating school will get a report on its students’ results. The award ceremonies will be held in late January 2015.
According to the rules of the “Russian Bear” contest, the tests and answers of this year will be published on December 3, on the website of the Ayb Educational Foundation (in the section Projects/The "Russian Bear" International Contest).
All participant schools and students will receive participation certificates, and students with best results will be awarded diplomas and incentive prizes.
The exclusive organizer of the “Russian Bear” contest in Armenia is Ayb Educational Foundation. The organizational partner of the contest in Armenia is VTB Bank (Armenia). The information sponsor is Mediamax information agency.