Վաղարշապատում մեկնարկել է «Կրթության գերազանցության ազգային ծրագրի» հանրային լսումների մարզային փուլը
Այսօր Վաղարշապատի Խաչատուր Աբովյանի թիվ 4 դպրոցում տեղի է ունեցել «Կրթության գերազանցության ազգային ծրագրի» հանրային լսումների մարզային փուլի մեկնարկը։
Միջոցառման ընթացքում ծրագիրը ներկայացվել էկրթության ոլորտի և Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներին: Այս մասին հաղորդում է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Հանրային լսումների նպատակն է հասարակության շահագրգիռ խմբերին իրազեկել ծրագրի մանրամասներին, ինչպես նաև, ստանալով նրանց կարծիքներն ու առաջարկները, մասնակից դարձնել ծրագրի լրամշակմանը։
Հանրային լսումները կշարունակվեն Հայաստանի բոլոր մարզերում և Արցախում։ Քննարկումների փուլը տևելու է մի քանի ամիս, որից հետո ծրագիրը կլրամշակվի և կներկայացվի վերջնական հաստատման:
«Ուսուցչի ձեռքում է մեր ամենամեծ գանձը». Մեկնարկեցին «Կրթության գերազանցության ազգային ծրագրի» հանրային լսումները

В Армении стартовал региональный этап общественных слушаний по «Национальной программе отличия в образовании»
Сегодня, 14 ноября, в школе №4 имени Хачатура Абовяна г. Вагаршапата стартовал региональный этап общественных слушаний по «Национальной программе отличия в образовании».
Во время мероприятия программа была представлена представителям образовательного сектора и органов местного самоуправления.
Цель общественных слушаний – представить детали программы заинтересованным сторонам, а также вовлечь эти стороны в доработку программы посредством получения их мнений и предложений.
После мероприятия последует ряд общественных слушаний во всех областях Армении, а также в НКР. Этап слушаний продлится несколько месяцев, после чего программа будет приведена в окончательный вид и будет представлена правительству на утверждение.