«Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» ցուցահանդեսը` Թեհրանում
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի Թեհրանի հայոց թեմի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ Թեհրանում բացվել է «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» ցուցահանդեսը և տեղի է ունեցել համանուն գրքի շնորհանդեսը, որին ներկա էր նաև գրքի հեղինակ պատմական գիտությունների դոկտոր, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի քարտուղար, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի լրատվական ծառայությունը:
Նոյեմբերի 14-ին «Արարատ» մարզամշակութային համալիրի «Վաչիկ Ղարաբէգեան» սրահում կազմակերպված ցուցահանդեսին, ներկայացված են եղել միջազգային մամուլի առաջին էջերի 60 պատկերներ, որոնք արտացոլում են մարդկության և քաղաքակրթության դեմ թուրքական հանցագործությունների իրական պատկերը, որը մշտապես եղել է համաշխարհային մամուլի ուշադրության կենտրոնում:

В Тегеране открылась выставка «Геноцид армян на первых страницах мировой прессы»
В иранской столице Тегеране открылась выставка под названием «Геноцид армян на первых страницах мировой прессы» и состоялась презентация одноименной книги доктора исторических наук, директора Музея-института Геноцида армян, секретаря государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи (1915г.) Айка Демояна. Об этом сообщает пресс-служба Музея-института Геноцида армян.
На презентации книги присутствовал и ее автор – Айк Демоян. На выставке, открывшейся 14 ноября в тегеранском спортивно-культурном комплексе «Арарат», представлены изображения первых страниц иностранных СМИ, на которых представлена тема Геноцида армян.