«Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» ցուցահանդեսը` Թեհրանում
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի Թեհրանի հայոց թեմի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ Թեհրանում բացվել է «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» ցուցահանդեսը և տեղի է ունեցել համանուն գրքի շնորհանդեսը, որին ներկա էր նաև գրքի հեղինակ պատմական գիտությունների դոկտոր, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի քարտուղար, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի լրատվական ծառայությունը:
Նոյեմբերի 14-ին «Արարատ» մարզամշակութային համալիրի «Վաչիկ Ղարաբէգեան» սրահում կազմակերպված ցուցահանդեսին, ներկայացված են եղել միջազգային մամուլի առաջին էջերի 60 պատկերներ, որոնք արտացոլում են մարդկության և քաղաքակրթության դեմ թուրքական հանցագործությունների իրական պատկերը, որը մշտապես եղել է համաշխարհային մամուլի ուշադրության կենտրոնում:

“Armenian Genocide: Frontpage Coverage in the World Press” exhibition opens in Tehran
The exhibition “Armenian Genocide: Frontpage Coverage in the World Press" and the presentation of the book of the same name was organized by the Armenian Genocide 100th anniversary committee of the Armenian Diocese of Tehran.
The guest speaker of the event was doctor of historical sciences Hayk Demoyan, the author of the book, director of AGMI, and the Secretary of State Commission on coordination of the events dedicated to the 100th Anniversary of the Armenian Genocide, the press service of the Armenian Genocide Museum-Institute reported.
The exhibition that opened on 14 November in “Ararat” cultural complex included 60 images that reflect the real picture of the Turkish crime against humanity and civilization, which has always been in the focus of the world press.