Նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ադրբեջանական բանակը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ. ԼՂՀ ՊՆ
Վերջին շրջանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները: Առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արևելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ձեռնարկվել և ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին:
Ներկա դրությամբ, ինչպես ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ:

Минобороны НКР: В ночь с 20 на 21 ноября ВС Азербайджана нарушили режим перемирия порядка 190 раз
В последнее время на всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил резко возросло количество случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Наиболее интенсивные обстрелы ведутся в направлении места крушения сбитого 12 ноября ВС Азербайджана в воздушном пространстве над восточной частью карбахско-азербайджанской границы вертолета МИ-24 ВВС Нагорно-Карабахской Республики.
Только в ночь с 20 на 21 ноября на указанном отрезке передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели порядка 190 выстрелов, 8 из которых – из гранатометов и другого оружия крупного калибра.
Передовые подразделения АО НКР предпринимали и предпринимают все необходимые меры с тем, чтобы не позволить противнику приблизиться к месту крушения вертолета.
На данный момент, как место крушения вертолета, так и вся передовая линия находятся под постоянным контролем армянских военнослужащих.