Նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ադրբեջանական բանակը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ. ԼՂՀ ՊՆ
Վերջին շրջանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները: Առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արևելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ձեռնարկվել և ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին:
Ներկա դրությամբ, ինչպես ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ:

Azerbaijani forces intensify ceasefire violations at Line of Contact
The ceasefire violations by the Azerbaijani side have intensified in the past days. The enemy opens heavy fire towards the crash site of the Nagorno-Karabakh Air Forces’ Mi-24 helicopter downed by Azerbaijani forces on November 12.
According to the NKR Defense Ministry, on the night from November 20 to 21, Azerbaijan violated the ceasefire regime at the Nagorno-Karabakh- Azerbaijan Line of Contact about 190 times from weapons of various calibers, including 8 cases when grenade launchers and other heavy weapons were used.
The frontline units of the NKR Defense Army take all necessary measures not to allow the enemy to approach the helicopter crash site.
Currently, the helicopter crash site and the entire Line of Contact are under control of Armenian defense guards.