Այս պահին Եղվարդի մանկապարտեզում թունավորման հետևանքով հիվանդանոցային բուժում է ստանում 15 երեխա
Եղվարդի Նաիրիի բժշկական կենտրոնում բուժում ստացող 17 երեխա այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից: Երևանի «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում բուժում ստացած 19 երեխայից 18-ը ևս դուրս են գրվել: Այս մասին հայտնում է ԱՆ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը այսօր կրկին այցելել է «Նորք» ինֆենկիոն հիվանդանոցում բուժում ստացող երեխաներին: ՀՀ առողջապահության նախարարության գլխավոր վարակաբան, հիվանդանոցի տնօրեն Արա Ասոյանի ուղեկցությամբ նա շրջեց հիվանդասենյակներով, հետաքրքրվել է երեխաների առողջական վիճակով, զրուցել ծնողների հետ:
Երևանի և Եղվարդի բժշկական կենտրոններում բուժում ստացած փոքրիկներին Արմեն Մուրադյանը ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի անունից նվերներ է փոխանցել: Նախարարը երեխաներին մաղթել է առողջություն և շուտափույթ ապաքինում:
Այս պահին նոյեմբերի 28-ին Եղվարդի մանկապարտեզում թունավորման հետևանքով հիվանդանոցային բուժում է ստանում 15 հիվանդ, որից 13-ը Եղվարդում: Երևանի «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում և «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում շարունակում է բուժվել մեկական երեխա:

ЧП в детсаду Егварда: в больницах все еще остаются 15 малышей
Семнадцать воспитанников детского сада №1 города Егвард Котайкской области Армении, проходивших стационарное лечение в местном медцентре «Наири», выписаны. Как сообщает пресс-служба министерства здравоохранения РА, выписаны также 18 из 19 малышей, которые проходили лечение в ереванской инфекционной больнице «Норк».
На данный момент в медучреждениях Еревана и Егварда продолжают оставаться 15 детей. В Ереване лечатся только двое малышей, один из которых находится в ереванском медцентре «Сурб Аствацамайр», а второй – в инфекционной больнице «Норк».
По данным ведомства, проходящих лечение в инфекционной больнице «Норк» малышей сегодня навестил глава Минздрава РА Армен Мурадян, который побеседовал с родителями и врачами. Всем госпитализированным в ходе данного инцидента детям министр передал подарки от главы правительства РА Овика Абраамяна.
Ране отмечалось, что о состоянии детей и результатах эпидемиологических исследований министр здравоохранения Армен Мурадян регулярно докладывает премьер-министру РА Овику Абраамяну.
Подчеркивалось также, что благодаря своевременно проведенным противоэпидемиологическим и превентивным мероприятиям локальная вспышка заболевания (Минздрав ранее подтвердил диагноз дизентерия) не получила распространения, не зафиксировано также тяжелых случаев.