Այսօր՝ ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը: Վարդենյաց լեռնանցքում և Երևան-Սիսիան ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարների կողմից ավտոճանապարհներին կատարվում են աղով և ավազով մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը խորհուրդ է տալիս երթևեկել ձմեռային անվադողերով, իսկ նշված վայրերում երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար` անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

По состоянию на 08:00 субботы, 6 декабря, все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении в основном открыты для движения. Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, труднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
На перевале Варденяц (Селимский перевал) и на дороге Ереван-Сисиан местами образовался гололед.
МЧС Армении рекомендует водителям ездить по данным дорогам лишь в случае крайней необходимости и при наличии зимних шин на автомобилях.
По данным департамента чрезвычайных ситуаций Министерства внутренних дел Грузии, автодорога Степанцминда – Ларс открыта для всех видов транспорта.