ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 11000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից, ադրբեջանական բանակի հատուկ ստորաբաժանումները ՊԲ հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով ձեռնարկել են հետախուզադիվերսիոն գործողություններ, որոնց ընթացքում կիրառել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, այդ թվում՝ ձեռքի նռնակներ և ականապատել են միջդիրքային տարածքի որոշ հատվածներ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի առաջխաղացման փորձերը և նրանց կորուստներ պատճառելով՝ ստիպել նահանջել իրենց ելման դիքեր:
Ականազերծման գործողությունների և հակառակորդին դիմագրավելու ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատասխան գործողությունների:

Frontline situation is under control of Karabakh forces
About 900 cases of ceasefire violation by the Azerbaijani side were recorded at the Line of Contact between the troops of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan on December 21-27, with over 11,000 shots fired against Armenian defense guards from guns of different calibers, the press service of the NKR Defense Ministry said.
Also, Azerbaijani forces tried to infiltrate Armenian defense positions in two directions of the southeastern part of Nagorno-Karabakh Defense Army around 1:30 am on December 25. The enemy used weapons of different calibers, including hand grenades.
The frontline units of the NKR Defense Army reacted in time, and threw the enemy back to their initial positions. The Azerbaijani side suffered losses. No losses are reported by the Armenian side.
In addition, members of Azerbaijani special mission units crossed the inter-position territory in another two directions (eastern and northeastern) and mined some sections.
All the mines were cleared thanks to swift measures. No emergencies were reported during mine clearing.
The frontline units of the NKR Defense Army keep the frontline situation under control, and take response actions only upon necessity.