ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 11000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից, ադրբեջանական բանակի հատուկ ստորաբաժանումները ՊԲ հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով ձեռնարկել են հետախուզադիվերսիոն գործողություններ, որոնց ընթացքում կիրառել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, այդ թվում՝ ձեռքի նռնակներ և ականապատել են միջդիրքային տարածքի որոշ հատվածներ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի առաջխաղացման փորձերը և նրանց կորուստներ պատճառելով՝ ստիպել նահանջել իրենց ելման դիքեր:
Ականազերծման գործողությունների և հակառակորդին դիմագրավելու ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատասխան գործողությունների:

Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения ВС Азербайджана
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 21 по 27 декабря, согласно данным Минобороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 11000 выстрелов.
Помимо вышеотмеченных случаев нарушения режима перемирия, спецподразделения азербайджанской армии в юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения с ВС НКР предприняли диверсионно-разведывательные действия, в ходе которых применили стрелковое оружие разного калибра, в том числе ручные гранаты, и заминировали некоторые участки нейтральной территории.
Передовые подразделения АО НКР своевременно пресекли попытки продвижения противника, нанеся ему потери и заставив отступить на исходные позиции.
При разминировании и противостоянии противнику АО НКР потерь не понесла. Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно владеют ситуацией на передовой линии, при необходимости прибегая к ответным действиям.