ԼՂՀ ՊՆ. Շփման գծում իրադրությունը մնում է լարված
Իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնում է լարված և հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը առաջնագծի ողջ երկայնքով: Հունվարի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը հակառակորդի կողմից արձանագրվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի շուրջ 350 խախտում, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածների ուղղությամբ կիրառել է նաև 60մմ ականանետեր /13 արկ/ և ՌՊԳ-7 /5 արկ/ ու ԱԳՍ-17 /6 արկ/ տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնային գծում և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР: Ситуация на линии соприкосновения остается напряженной, ВС Азербайджана активно нарушают режим перемирия
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил остается напряженной, ВС Азербайджана продолжают интенсивно нарушать режим перемирия вдоль всей передовой. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, за ночь с 4 на 5 января было зафиксировано порядка 350 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 4500 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия противник применял на разных участках линии соприкосновения 60-милиметровые минометы и гранатометы типа РПГ-7 и АГС-17.
Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно владеют оперативно-боевой ситуацией на передовой и прибегают к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.