Տեղացած առատ ձյան և բքի պատճառով այսօր՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Աշոցքից Տաշիր տանող հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհը:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ վատ տեսանելիության պատճառով Ապարան-Արագած, Արթիկ-Արագած, Սևան-Դիլիջան, Գյումրի-Աշոցք ճանապարհահատվածները դժվարանցանեի են:
Տիգրանաշենի (Քյարքի) լեռնանցքում ձնախառը բուք է: Տեսանելիությունը գրեթե բացակայում է: Քեթիի լեռնանցքում, Գավառ-Մարտունի ճանապարհահատվածում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Աշոցքի, Բաղրամյանի, Թալինի,Սևանի տարածաշրջանում բուք է, Գյումրիում, Մեղրիում՝ քամի:
Կապանում, Մեղրիում, Ճամբարակում, Սևանում, Եղվարդում, Կոտայքի մարզում, Հրազդանում, Արմավիրի մարզում, Աշտարակում, Ապարանում, Սպիտակում, Արագածում, Վանաձորում, Մարալիկում, Թալինում, Արթիկում, Աշոցքում, Դիլիջանում տեղում է ձյուն:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով հանրապետության ավտոճանապարհներին իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ, տեղացած առատ ձյան պատճառով ճանապարհին մնացած ավտոմեքենաների վարորդներին ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ցուցաբերվում է օգնություն:
Վարորդներին կրկին հորդորում ենք ցուցաբերել ծայրաստիճան զգոնություն և զգուշություն, և նշված ճանապարհահատվածներից օգտվել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

На автотрассах Армении – гололед и метель. Дорожная полиция призывает водителей проявлять бдительность
Сегодня, по состоянию на 12:00, из-за выпавшего обильного снега и метели закрыты перевал Варденяц (Селимский перевал) и ведущая из Ашоцка в Ташир дорога республиканского значения.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА, из-за плохой видимости труднопроходимы дорожные участки Апаран-Арагац, Артик-Арагац, Севан-Дилижан, Гюмри-Ашоцк.
На серпантинах Тигранашена (Кярки) метель: видимость почти отсутствует. На перевале Кети, а также на дорожном участке Гавар-Мартуни местами образовался гололед.
Метели наблюдаются также в Ашоцке, Баграмяне, Талине и Севане, а в Гюмри и Мегри – сильный ветер.
В Капане, Мегри, Чамбараке, Севане, Егварде, Котайкской области, Раздане, Армавирской области, Аштараке, Апаране, Спитаке, Арагаце, Ванадзоре, Маралике, Талине, Артике, Ашоцке и Дилижане идет снег.
В целях обеспечения безопасности дорожного движения ведутся работы по очистке и обработке дорог.
Сотрудники Дорожной полиции оказывают помощь водителям автомобилей, застрявших на дорогах из-за обильного снегопада.
«Вновь призываем водителей проявлять крайнюю бдительность и осторожность и пользоваться вышеуказанными дорогами лишь при крайней необходимости», – говорится в сообщении.