Ըստ ոչ պաշտոնական տեղեկատվության՝ «Ոսկե գնդակին» կտիրանա Քրիշտիանու Ռոնալդուն
Մադրիդի «Ռեալի» և Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն կստանա «Ոսկե գնդակը»՝ հռչակվելով աշխարհի 2014 թ. լավագույն ֆուտբոլիստ: Այս մասին հայտնում է «Ռ-Սպորտը»՝ հենվելով ՖԻՖԱ-ի աղբյուրների վրա: Հիշեցնենք, որ հավակնորդների թվում են նաև «Բարսելոնի» ու Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին և «Բավարիայի» ու Գերմանիայի հավաքականի դարպասապահ Մանուել Նոյերը:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Ռոնալդուն ստացել է ձայների 37,66, Մեսսին՝ 15,76, Նոյերը՝ 15,72 տոկոսը: Քվեարկությանը մասնակցել են ՖԻՖԱ-ի անդամ երկրների ազգային հավաքականների 181 գլխավոր մարզիչները, 182 ավագները և 181 լրագրողներ:
«Ոսկե գնդակի» տիրակալի անունը կհրապարակվի այսօր Ցյուրիխում կայանալիք ամենամյա մրցանակաբաշխության արարողության ժամանակ:

«Золотой мяч» по итогам 2014 года получит Криштиану Роналду, набравший 37,66% голосов
По итогам 2014 года награду «Золотой мяч» ФИФА как лучший футболист мира получит португальский нападающий Криштиану Роналду. Об этом сообщает агентство «Р-Спорт» со ссылкой на источник в ФИФА.
По данным источника, Роналду набрал по итогам голосования 37,66% голосов, Месси – 15,76%, Нойер – 15,72%.
Как отмечает «Газета.Ru», официально об этом будет объявлено на церемонии награждения в Цюрихе 12 января.
В прошлом году награда «Золотой мяч» была также вручена Криштиану Роналду. До этого приз четыре раза подряд получал аргентинский нападающий Месси.