ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը երեկ ուշ երեկոյան «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել է, որ երեկ երեկոյան Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած ՀՀԿ ԳՄ նիստի ընթացքում քննարկվել է Գյումրիի հարցը և համապատասխան հայտարարություն է սպասվում:
«Ամեն բան արվում է, աշխատված է այդ ուղղությամբ, դատավարությունը պետք է լինի մեզ մոտ: Ամեն ինչ իրավական դաշտում է, դրա համար իմպերատիվ բան չի ասվում, բայց գնում է դրան: Չկա մի իշխանավոր, մի քաղաքացի, որ դա չցանկանա: Կարծում եմ, կլինի համապատասխան հայտարարություն: Դատախազն արդեն հայտարարություն արել է, բայց վերջնական հայտարարությունը դատախազի կողմից կլինի»,-ասել է Բաղդասարյանը:
-Այսինքն Պերմյակովին կփոխանցե՞ն հայկական կողմին:
-Համատեղ քննություն կկատարեն, և ամեն բան պետք է արվի, որպեսզի ամեն ինչ լինի մեր օրենքներով և Հայաստանում:

«Айкакан жаманак»: Республиканская партия выступит с заявлением по событиям в Гюмри
Руководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян сообщил корреспонденту газеты «Айкакан жаманак», что в ходе вчерашнего заседания верховного органа партии были обсуждены события в Гюмри. Ожидается соответствующее заявление.
«Все делается для того, чтобы судебный процесс был у нас. Все находится в правовой плоскости. Не ни одного человека во власти, не ни одного гражданина, который не хотел бы этого. Думаю, будет соответствующее заявление. Прокурор уже сделал заявление, но окончательное заявление будет за ним», - сказал В.Багдасарян.
По его словам, армянские и российские следователи должны провести совместную работу, чтобы «все было по нашим законам и в Армении».
На вопрос, будет ли Валерий Пермяков отбывать наказание в Армении, В.Багдасарян ответил: «Все ведется в этом направлении, будут соответствующие заявления».