ԼՂՀ ՊՆ. Գիշերը հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով կրկին նկատվել է լարվածության աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ առաջնագծում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:
Հայ դիրքապահները շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Tension increased along the Line of Contact between Karabakh and Azerbaijani armed forces. Azerbaijan violated the ceasefire about 200 times on January 15 and on the night of January 16. Over 2,000 shots from guns of various calibers were fired at Karabakh frontline positions, the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry said.
The enemy’s activity was suppressed as a result of retaliatory actions by frontline forces of NKR Defense Army. Armenian forces continue to confidently perform their military duty.