ԼՂՀ ՊՆ. Գիշերը հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով կրկին նկատվել է լարվածության աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ առաջնագծում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:
Հայ դիրքապահները շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зафиксирован рост уровня напряженности
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил вновь зафиксирован рост уровня напряженности: 15 января и в ночь на 16 января зарегистрировано порядка 200 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер активность противника на передовой была пресечена.
Армянские военнослужащие продолжают уверенно нести боевое дежурство вдоль всей линии соприкосновения.