Խորհրդաժողովին Հայաստանն այս վիճակից դուրս բերելու ուղիներ են որոնվելու. Ուրիխանյան
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնությամբ հունվարի 20-ին հրավիրված խորհրդաժողովին մասնակցելու են ոչ միայն ոչ իշխանական քաղաքական ուժեր, այլ հասարակական կազմակերպությունների, քաղաքացիական նախաձեռնությունների ներկայացուցիչներ, տարբեր ոլորտների մասնագետներ, վերլուծաբաններ: Panorama.am-ին ասաց ԲՀԿ մամլո խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը:
«Կազմակերպչական աշխատանքները դեռ ավարտված չեն: Խորհրդաժողովը ծավալուն է բովանդակային իմաստով: Լուրջ ձևաչափի միջոցառում է: Խորհրդաժողովի ընթացքում որոնելու ենք ուղիներ, ձևակերպելու ենք բանաձևեր, որոնք Հայաստանը դուրս կբերեն այս վիճակից»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ իրենց խնդիրն է ապահովել վերջնական արդյունք, որն աշխատանքի համար կդառնա գործիք:
Տ. Ուրիխանյանը նշեց, որ մեծ թվով մասնակիցներ են ներկա լինելու խորհրդաժողովին: Դժվարացավ նշել որևէ թիվ և անուններ:
Նրա տեղեկացմամբ, խորհրդարանական ոչ իշխանական ուժերից մասնակցելու է «Ժառանգությունը»: Ինչ վերաբերում է Հայ ազգային կոնգրեսի չմասնակցելու փաստին, Տ. Ուրիխանյանն ասաց, որ շարունակում են համագործակցությունը քաղաքական այդ ուժի հետ:
«Մենք գործակցում ենք բազմաթիվ ձևաչափերով: Սա մի առանձին միջոցառում է, որին կարող են մասնակցել կամ չմասնակցել»:

Т.Уриханян рассказал о программе созванной лидером ППА Гагиком Царукяном конференции
В инициированной лидером партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагиком Царукяном конференции 20 января примут участие не только непровластные политические силы, но и представители общественных организаций, гражданских инициатив, специалисты из разных сфер, аналитики. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян.
«Организационные работы пока не завершены. Программа конференции является обширной», – сказал Тигран Уриханян, добавив, что в ходе мероприятия будут обозначены пути и формулы, которые позволят Армении выйти из сложившейся ситуации.
При этом, по словам Т. Уриханяна, из непровластных политических сил Армении в мероприятии примет участие партия «Наследие». Что же касается отказа АНК от участия в конференции, пресс-секретарь ППА сказал, что они продолжают сотрудничество с данной партией.
«Мы взаимодействуем в многочисленных форматах. Это отдельное мероприятие, в котором АНК может участвовать или не участвовать», – отметил он.
Примет ли «Наследие» участие в инициированном лидером ППА Г.Царукяном обсуждении? Ответил А.Мартиросян