Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց
Հունվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՌՊԳ-7 և ԳՊ-25 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 300 раз. Данные Минобороны НКР
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 20 января и в ночь на 21 января зарегистрировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, за указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из гранатометов РПГ-7 и ГП-25 произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно несут боевое дежурство по всему периметру линии соприкосновения и при необходимости прибегают к соответствующим действиям.