Հերքվել է այն վարկածը, թե Պերմյակովը ճանաչել է Ավետիսյանների ընտանիքի անդամներից որևէ մեկին. «ՀԺ»
ՀՀ քննչական կոմիտեի մի պաշտոնյա երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին ասել է, թե Գյումրիի սպանդի գործով նախաքննությամբ արդեն իսկ հերքվել է վարկածն այն մասին, թե Պերմյակովը ճանաչել է Ավետիսյանների ընտանիքի անդամներից որևէ մեկին:
Սպանությունից անմիջապես հետո վարկածներ էին շրջանառվում, թե Պերմյակովը սոցիալական ցանցերի միջոցով կամ անձամբ ճանաչել է Ավետիսյանների ընտանիքի որևէ անդամի: Պաշտոնյան, սակայն, որ ցանկացել է չնշել իր անունը, հավաստիացրել է, որ գործով ձեռք են բերվել բավարար ապացույցներ այս վարկածը հերքված համարելու համար:
«Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնի է դարձել նաև, որ ուրբաթ օրը հայ քննիչները ևս մեկ անգամ են քննել Պերմյակովին: Վերջինս, թերթի տեղեկություններով, պատասխանել է քննիչների բոլոր հարցերին:

Haykakan Zhamanak: Permyakov did not know any of Avetisyan family members
An official of Armenia’s Investigative Committee told Haykakan Zhamanak that the investigation refuted the version that Valery Permyakov, who is accused of murdering the Avetisyan family in Gyumri, knew any of the members of the family.
Rumors were circulating following the murder that Permyakov knew a member of the Avetisyan family – personally or by means of social networks.
According to the newspaper, on Friday, Armenian investigators interrogated Permyakov once again and he answered all the questions.