Աղվան Հովսեփյանի եղբոր կարծիքով՝ Պերմյակովը պետք է կանգնի Հայաստանի արդարադատության առջև. «ՀԺ»
ՀՀ քննչական կոմիտեի ղեկավար Աղվան Հովսեփյանի եղբոր՝ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Հովսեփյանի կարծիքով, Գյումրու ոճրագործության հեղինակ Վալերի Պերմյակովը պետք է կանգնի Հայաստանի արդարադատության առջև:
«Կարծում եմ հայկական դատարանում պիտի դատվի»,–«Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հովսեփյանը հավելելով, որ «ռուսական կողմը Պերմյակովին կարող է պատժել որպես դասալիք, իսկ մյուս հարցերով կզբաղվի հայկական կողմը»:
Հովսեփյանը դժվարացել է պատասխանել, թե ինչո՞ւ է մինչ այժմ Պերմյակովը գտնվում 102-րդ ռազմաբազայում, իսկ գյումրեցիների կազմակերպած ակցիաներին դրական գնահատական է տվել. «Դա ես շատ մեծ եմ գնահատում, մարդիկ ելան ոտքի ու չասեցին՝ սպանել… անպայման ողջունում եմ»,-հայտարարել է ՀՀԿ-ականը:
Նա թերթի թղթակցին ասել է նաև, որ իր եղբոր՝ Աղվան Հովսեփյանի հետ Գյումրիի իրադարձությունների մասին չի զրուցել և արտահայտում է իր անձնական տեսակետը։

Haykakan Zhamanak: Permyakov should be tried by Armenian court, Aghvan Hovsepyan’s brother says
Ruben Hovsepyan, a Republican MP, the brother of head of Armenian Investigative Committee Aghvan Hovsepyan, believes that Russian soldier Valery Permyakov, who is charged with murdering a family in Gyumri, should be tried by an Armenian court.
“I think he should be tried by an Armenian court,” he told Haykakan Zhamanak. In his words, “the Russian side can involve Permyakov in the case on the charge of desertion, and it should be up to the Armenian side to deal with the remaining matters.”
Ruben Hovsepyan praised the recent protests in Gyumri. He also said that he has not discussed this topic with his brother and this is his personal opinion.