Աղվան Հովսեփյանի եղբոր կարծիքով՝ Պերմյակովը պետք է կանգնի Հայաստանի արդարադատության առջև. «ՀԺ»
ՀՀ քննչական կոմիտեի ղեկավար Աղվան Հովսեփյանի եղբոր՝ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Հովսեփյանի կարծիքով, Գյումրու ոճրագործության հեղինակ Վալերի Պերմյակովը պետք է կանգնի Հայաստանի արդարադատության առջև:
«Կարծում եմ հայկական դատարանում պիտի դատվի»,–«Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հովսեփյանը հավելելով, որ «ռուսական կողմը Պերմյակովին կարող է պատժել որպես դասալիք, իսկ մյուս հարցերով կզբաղվի հայկական կողմը»:
Հովսեփյանը դժվարացել է պատասխանել, թե ինչո՞ւ է մինչ այժմ Պերմյակովը գտնվում 102-րդ ռազմաբազայում, իսկ գյումրեցիների կազմակերպած ակցիաներին դրական գնահատական է տվել. «Դա ես շատ մեծ եմ գնահատում, մարդիկ ելան ոտքի ու չասեցին՝ սպանել… անպայման ողջունում եմ»,-հայտարարել է ՀՀԿ-ականը:
Նա թերթի թղթակցին ասել է նաև, որ իր եղբոր՝ Աղվան Հովսեփյանի հետ Գյումրիի իրադարձությունների մասին չի զրուցել և արտահայտում է իր անձնական տեսակետը։

«Айкакан жаманак»: Брат главы СК Армении считает, что Пермяков должен предстать перед армянским правосудием
По мнению брата руководителя Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна, депутата парламентской фракции Республиканской партии Рубена Овсепяна, обвиняемый в массовом убийстве в Гюмри российский военнослужащий Валерий Пермяков должен предстать перед правосудием Армении.
«Думаю, он должен предстать перед судом Армении», - заявил корреспонденту газеты «Айкакан жаманак» Р.Овсепян. По его словам, «российская сторона может привлечь Пермякова по делу о дезертирстве, а остальными вопросами должна заняться армянская сторона».
При этом, он положительно оценил организованные жителями Гюмри акции протеста. Р.Овсепян также отметил, что не разговаривал со своим братом по этой теме, и выражает свое личное мнение.