Պաշտպանության նախարար. Հայկական կողմն իրականացնում է պատժիչ, կանխարգելիչ, պարտադրող միջոցառումներ
«Այս օրերին սահմանում իրադրությունը վերահսկելի է, մեր զինծառայողներն իրենց տեղում են»,- Եռաբլուր պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նա նշեց, որ այս օրերին սահմանում կրակոցների քանակն է շատ, միաժամանակ ընդգծեց, որ ամեն ինչ հայկական բանակի վերահսկողության տակ է:
Նախարարի խոսքով, հայկական կողմն իրականացնում է պատժիչ, կանխարգելիչ, պարտադրող միջոցառումներ:
Նշենք, որ Հայոց բանակի կազմավորման 23-րդ տարեդարձի առթիվ ՀՀ և ԼՂՀ ողջ քաղաքական ու ռազմական վերնախավը՝ նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ այցելել են Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Արցախյան պատերազմի և ադրբեջանական դիվերսիաների ժամանակ զոհվածներին:

Ситуация на границе с Азербайджаном в настоящее время находится под полным контролем армянских военнослужащих, они уверенно выполняют поставленные перед собой боевые задачи. Об этом сегодня в беседе с журналистами в военном пантеоне «Ераблур» заявил министр обороны Армении Сейран Оганян.
По словам главы Минобороны Армении, армянская сторона при необходимости предпринимает превентивные и карательные меры.
Отметим, сегодня в связи с 23-й годовщиной формирования ВС Республики Армения президенты Армении и Нагорно-Карабахской Республики Серж Саргсян и Бако Саакян в сопровождении высшего руководства РА и НКР посетили военный пантеон «Ераблур».