Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում հակառակորդը կրակահերթեր է արձակել. հայկական կողմից տուժողներ չկան
Անցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները համարժեք գործողությունների են դիմել արձանագրված նպատակային խախտումների դեպքում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 29-ին, ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզում: Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել:
Հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել:

Azerbaijan violated the ceasefire regime in different sections of the Armenian-Azerbaijani state border last night, using firearms, including large-caliber weapons. The Armenian frontline divisions responded to targeted fire, the press service of the Armenian Defense Ministry reported.
On January 29, at around 00:30, the enemy attempted a subversive attack in Tavush region. In Voskepar-Kirants section, the Azerbaijani subversive group opened fire at a Daewoo civil vehicle. There were three people in the car. They remained unharmed.