Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում հակառակորդը կրակահերթեր է արձակել. հայկական կողմից տուժողներ չկան
Անցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները համարժեք գործողությունների են դիմել արձանագրված նպատակային խախտումների դեպքում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 29-ին, ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզում: Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել:
Հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել:

ВС Азербайджана обстреляли гражданский автомобиль в Тавушской области Армении
В течение минувшей ночи азербайджанская сторона нарушила режим перемирия на разных участках армяно-азербайджанской границы, применяя оружие разного калибра. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Передовые подразделения ВС РА прибегали к адекватным действиям лишь в случае крайней необходимости (когда противник открывал прицельный огонь).
Около 00:30 четверга, 29 января, противник предпринял очередную попытку диверсии в направлении Тавушской области Армении. На участке Воскепар-Киранц азербайджанская диверсионная группа обстреляла гражданский автомобиль Daewoo. Находившиеся в машине 3 человека не пострадали.
В результате предпринятых армянской стороной действий члены диверсионно-разведывательной группы были отброшены на исходные позиции.