«Australian Open»-ի եզրափակչում ռուս թենիսիստուհի Մարիա Շարապովան 3:6, 6:7 (5:7) հաշիվներով զիջեց Սերենա Ուիլյամսին: Մրցամարտը տևեց 1 ժամ 51 րոպե:
Ամերիկացի թենիսիստուհու համար սա 6-րդ հաղթանակն էր Մելբուռնում և 19-րդը՝ «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերում: Անձնական հանդիպումներում հաշիվը դարձավ 17:2 («Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի եզրափակիչներում)՝ հօգուտ աշխարհի թիվ 1 ռակետի: Շարապովայի համար սա կարիերայի ընթացքում 4-րդ եզրափակիչն էր «Australian Open» մրցաշարում: 2008 թ. նա նվաճեց կոչումը՝ հաղթելով Անա Իվանովիչին, մինչդեռ 2007 թ., ինչպես և այսօր, պարտվել է ամերիկուհու, իսկ 2012 թ.՝ Վիկտորյա Ազարենկոյին:
Նշենք, որ Շարապովան վերջին անգամ Սերենա Ուիլյամսին հաղթել է 2016 թ.՝ տարվա ամփոփիչ մրցաշարի եզրափակչում: Դրանից հետո նրանք 15 խաղ են անցկացրել, որոնցում ռուս թենիսիստուհին հաղթել է միայն 3 սեթում:

Серена Уильямс обыграла Марию Шарапову в финале Australian Open
Американка Серена Уильямс победила россиянку Марию Шарапову в финале открытого чемпионата по теннису Australian Open. Об этом сообщает BBC.
Американке хватило для победы двух сетов - 3:6, 6:7 (5:7). Серена Уильямс в шестой раз в карьере выиграла Australian Open и в 19-й раз – турнир серии Большого Шлема.
Как передает «Интерфакс», Серена Уильямс во время церемонии награждения пообещала отдать по $200 с каждого эйса, сделанного ей за время выступления в турнире, на благотворительность.
Всего первая ракетка мира подала на вылет 18 раз, таким образом, сумма денег на благотворительность составит $3,6 тыс.