Հանրապետության տարածքում փետրվարի 2-3-ին, 4-ի գիշերը, 5-6-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, 4-ի ցերեկը արևմտյան շրջաններում սպասվում են տեղումներ:
Քամին` հարավ-արևմտյան 2-5մ/վրկ, փետրվարի 2-4-ին հատկապես Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում 20-25 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 2-3-ը աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով, 4-ի ցերեկը նույնքան կնվազի:
Երևանում փետրվարի 2-3-ին, 4-ի գիշերը, 5-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 4-ի ցերեկը սպասվում են տեղումներ:
Ըստ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայության տվյալների, այսօր ցերեկը ջերմաստիճանը Երևանում կհասնի +10-ից +12 աստիճան, վաղը ցերեկը կգրանցվի +14 աստիճան:

Precipitation is not expected in Armenia on February 2 and 3, on the night of February 4, and on February 5 and 6. Precipitation is expected on February 4 after midday in the western regions.
Southwest winds will be around 2-5 meters per second. Winds may reach 20-25 meters per second in Lori, Tavush and Syunik on February 2-4.
Temperatures will rise by 3-4 degrees on February 2-3 and will fall in the same amount on February 4 after midday.
Temperatures in Yerevan will be +10 +12 on Monday and +14 on Tuesday, according to the weather service of the Armenian Ministry of Emergency Situations.